Domů > Novinky > 11. února

11. února

Kovid si zoufá. (Fejeton)

Mimořádný PES i zákon o veřejném zdraví zapomněly zakázat nebesům zimu! A tak nebyl k předešlým omylům přidán ještě i zákaz vycházet do sněhu a mrazu. Zimní ovzduší prospívá lidským plícím, dobře se dýchá, a pramálo podporuje šíření viru! Pohled na zasněženou zahradu (a jistě i přírodu) působí velmi dobře na psychiku, jaksi obveseluje zraky svou čistotou a úpravností. 

4495.jpg Zasněžená zahrada, hezký pohled. 4496.jpg Malebný pohled od alpina ke skleníkům. 4497.jpg Rozdíl teplot venku a uvnitř skleníků činí až 39 °C.

Rychlým tempem pokračuje instalace nové expozice v adaptovaném pavilonu M, která ukáže místa původu a biotopy rostlin v Botanické zahradě, a k tomu příslušné vzácné druhy dokumentované v zahradě. Budeme tak zřejmě první botanickou zahradou, která předznamenává živé expozice těmito odbornými i pohlednými materiály s patřičnými komentáři. 

4498.jpg Pavilon M - novinka pro letošní sezonu. 4499.jpg Expozice ve sklenících (vpravo) budou předznamenány expozicí v pavilonu M (vlevo). 4500.jpg Až to dokončíme, řekneme: Vstupte!
4501.jpg Interiér pavilonu M. 4502.jpg Pavilon je bezbariérový, vše si bude moci prohlédnout i návštěvník na vozíku.. 4503.jpg Velké fotografie z exotické přírody, ve spojení s menšími fotografiemi příslušných rostlin, které pěstujeme.