Domů > Novinky > 19. srpna

19. srpna

Případ krásného zvonku

aneb

Seřežte své dítě preventivně! Mohlo by ve škole zlobit. 

Na stránkách "seznam.cz" jsem se dočetl, že od 1. září dojde zase k omezení možnosti svobodně si nakoupit bez náhubku, že mne vyhodí z autobusu nenasadím-li náhubek nejen svému psu, ale i sobě! Děti se ani ve škole svobodně nenadechnou a bez náhubku ani na záchod! To vše je prý prevence, kdyby se v září lidé moc rojili a virus by se teoreticky více mohl šířit. Podle této logiky musím dnes, jako ředitel Botanické zahrady, nařídit uříznutí krásně kvetoucího zvonku tečkovaného v alpinu! Ta rostlina má totiž již i vyvíjející se semeníky a mohla by se šířit jako ten virus a zaplevelit nám pěkný kus skalky. Indicie tu jsou (stejně jako u viru): Z rozšíření zvonku je vidět snadná šiřitelnost i na jiné kontinenty: 

Čína (provincie Gansu, Hebei, Heilongjiang, Henan, Hubei, Jilin, Liaoning, Nei Monggol, Shaanxi, Shanxi, Sichuan), Japonsko, Korea a Rusko (východní Sibiř a Dálný východ). Byl zavlečen do Severní Ameriky, zplanělý v amerických státech New Hampshire a Connecticut. (podle portálu Botany.cz). 

PREVENCE je mocná zbraň a mocipáni si ji po své chuti osvojili, stává se normou. Kdo chce jít s dobou, ať seřeže ještě dnes své dítě! Preventivně! Je vysoce pravděpodobné, že by mohlo po 1. září ve škole zazlobit. Zejména když ke všeobecné nervozitě a pochopitelným starostem školáčků jim vláda nasadí náhubek stylem "jednou jo (na chodbě) a jednou ne (ve třídě)". 

3757.jpg Zvonek tečkovaný (Campanula punctata) 3758.jpg Zvonek tečkovaný (Campanula punctata) 3759.jpg Zvonek tečkovaný (Campanula punctata)