Domů > Novinky > 21. října: JAK TO JE

21. října: JAK TO JE

Jak to je? Zahrada je otevřena.

Ukazuje-li se, že máme méně chytré, prakticky nefungující strategie při epidemii, rozhlížím se po jiných způsobech. Jeden zajímavý a podle veškeré logiky dobrý nacházím, žel, ve zprávě z Německa. Podle té zprávy je špatné, jestliže jsou lidé v budovách nebo doma při nedokonalém větrání. U nás se však přikazuje, aby se lidé zavírali a nechodili ven (lockdown čili "zalígrovat" v zasmrádlých a zaprášených interiérech). Kdyby se primitivní virus mohl a uměl radovat, musel by po ustanovení takových inkubátorů nadšením tancovat kozáčka! (Místo aby se například učilo na školách v přírodě, pobývalo se venku a dýchalo se z plných plic, nahrbení žáci civí doma na monitory.)

Dobře větrané a vegetací zarostlé velmi objemné a vzdušné expoziční pavilony, a k tomu venkovní prostory Botanické zahrady, jsou bez pochyb tak příznivé a cenné, jako byste byli v lese. Působí také velmi kladně na psychiku, což prospívá přirozené imunitě. A za tímto prostředím se nemusí jezdit autem, máme je přímo ve městě!

(Tuto patálii s virem si časem, jako u všech epidemií, srovná příroda, která si zjevně nedá moc poroučet ani od vojensky řízného velení. (Jakkoli se velení domnívá, že něco všelijakými abnormalitami reguluje. Možná jedině národní hospodářství do minusu.) Buďme klidní a dopřejme si veselí!)

4006.jpg Aloe elgonica právě kvete. 4007.jpg Aloe bellatula také právě kvete.