Domů > Novinky > 25. července

25. července

Máme kultivované a zvídavé publikum, což je radostné! (Fejeton)

Za léta působení v botanické zahradě se zažijí všelijaké příhody, někdy i málo potěšující. Byla doba, záhy po nastolení zdivočelé svobody a divokého kapitalismu u nás, kdy bych zaplakal, a jeden (nejmenovaný) ředitel jiné botanické zahrady mi na útěchu radil: "Ty chodíš do expozic, když jsou tam lidi?! Ty ....., to nesmíš!!!!" Doba pokročila a naše Botanická zahrada přilákala stálejší publikum, které přichází nejen pro esteticky hodnotné prostředí, pro obdiv různých stylů zahradního designu, na botanické výstavy, ale také pro poučení plynoucí z bohatě vybaveného informačního systému a pro realizaci vlastních zálib ve fotografování nebo malování. V zahradě je nyní mnoho lidí, a přesto je tu klid a nikdo nikomu nepřekáží, neboť publikum je vesměs naprosto kultivované, umí se v prostředí pohybovat. Jdu tedy do expozic nyní i tehdy, když jsou tam lidi. Je hřejivé, když téhož návštěvníka potkám v zahradě ještě za 2 nebo 3 hodiny; a jsou i tací, kteří setrvávají skoro celý den! Odezvy čtené v e-mailech signalizují, že se velmi líbí "zadní část zahrady, situovaná za skleníky, přístupná po pěšině z betonových desek (sjízdné pro kočárky i invalidní vozíky). Fotografické záběry právě pořízené v oné "zadní části" jsou zde.

3631.jpg Dnes již legendární pavilon L s viktoriemi. 3632.jpg Informační systém dopřeje i zrychlený film o rozvírání květu viktorie královské v noci. 3633.jpg Meditační zákoutí s japonskými javory - minimalistický design.
3634.jpg Rustikální zahrádka, vzadu otevřený vchod k výstavě. 3635.jpg Rustikální zahrádka - ukázka designu v naivním stylu. 3636.jpg V Rustikální zahrádce kvete bíle řimbaba, skvělá léčivka pomáhající při chronické migréně.
3637.jpg Výstava ke 125 letům BZ. 3638.jpg Dokumenty vzácně vykvétajících rostlin, které každý den neuvidíte! 3639.jpg Nejobtížněji pěstované druhy a komentáře k nim.