Domů > Novinky > 31. srpna

31. srpna

Tajemství plechové ohrady. (Glosa)

Kousíček Botanické zahrady byl právě oplocen a za ohradou bude docházet k destrukci pavilonku, který býval kioskem; dokud to technický stav dovoloval a neprojevila se někde pod podlahou významně porušená izolace proti podzemní vodě.

Vznikne nová expozice, neboť ještě stále chybí to, co by naše publikum zajímalo (dle výsledku rozsáhlé ankety). Ke krásným a bohatým expozicím živé květeny je třeba ukázat, odkud pěstované druhy pocházejí, kde se vyskytují v přírodě. Na unikátních velkoplošných fotografiích  pořízených na často velmi nedostupných místech naší planety to vysvětlíme, a tím obohatíme dosavadní podívanou. 

Zmíněný objekt tedy nepodlehne destrukci, ale ještě letos úplně změní vizáž i vnitřní dispozici. Pak nám ale již nevystačí peníze na výrobu samotné odborné náplně, neboť koronavirová politika integrálně poškodila vzdělání a kulturu, to, co člověku propůjčuje onen slavný druhový latinský přívlastek "sapiens" (moudrý). Nicméně, rekonstrukce objektu v nový expoziční prostor je podstatným strategickým postupem ke konečnému cíli: V českých botanických zahradách nový prvek v jejich činnosti a působení. Novou expozicí Vás bude, skryta a netušena, provázet věda zvaná geobotanika. 

3805.jpg Za ohradou bude docházet k destrukci. 3806.jpg Po zdánlivé destrukci bude úplně změněna tato dosavadní vizáž objektu.